Dofinansowanie Nauki
1. BAZA USŁUG ROZWOJOWYCH – jest najbardziej korzystnym sposobem dofinansowania nauki.
Od stycznia 2019 r. istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do nauki w studium nawet do 80% wartości szkolenia!
DLA KOGO?
Osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą lub są zatrudnione na umowę o pracę lub umowę zlecenie mogą ubiegać się o dofinansowanie na naukę w studium.
PROSTY PROCES!
Wystarczy, że zgłosisz się do nas, a my pokierujemy całym procesem krok po kroku aby przebiegł on łatwo i sprawnie.
Wysokość dofinansowań zależy od województwa (wyłączone jest województwo pomorskie), rodzaju prowadzonej działalności czy zatrudnienia).
CO MUSISZ ZROBIĆ?
Aby przejść sprawnie przez ten proces wystarczy napisać do nas na adres zapisy@tkankimiekkie.pl i podać w wiadomości następujące dane:
- czy prowadzisz działalność czy jesteś zatrudniony/a
- podaj NIP prowadzonej działalności i miejsce jej zarejestrowania
Po wstępnej weryfikacji rozpoczniemy proces, w którym przedstawimy możliwe formy i zakres dofinansowania nauki w naszym studium.
Nie zwlekaj. W studium mamy tylko 20 miejsc na roku !
Zapraszamy do kontaktu: zapisy@tkankimiekkie.pl
Pozostałe formy dofinansowania to:
- KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY – to jednostka, która jest częścią Funduszu Pracy. Dzięki tej jednostce możliwe jest dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników oraz pracodawców. Wniosek musi wyjść z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą.
Uwaga – Wszelkie informacje szczegółowe (oprócz zamieszczonych poniżej) można uzyskać również w Powiatowym Urzędzie Pracy zgodnym z miejscem pracy (nie miejscem zamieszkania). Dotyczy to przede wszystkim informacji czy posiadają środki na finansowanie szkoleń w ramach KFS oraz kiedy będą wyznaczone terminy naboru wniosków.
NA CO ŚRODKI Z KFS?
Środki uzyskane przez pracodawcę z KFS mogą być przeznaczone m.in. na kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą zatem również na szkolenie w studium terapii tkanek miękkich, które traktowane jest jak kurs (realizowany w trybie rocznym). Uzyskane fundusze mogą być również przeznaczone na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków związanych z podjętą nauką.
Jedynym ograniczeniem w przypadku finansowania nauki w naszym studium jest to, że środki przyznane w ramach KFS muszą zostać wydatkowane i rozliczone w tym samym roku szkoleniowym. Jako, że nauka w studium trwa od lutego 2018 – lutego 2019, finansowanie nie obejmowałoby dwóch ostatnich zjazdów, a kurs traktowany byłby jako szkolenie obejmujące 9 zjazdów.
Dofinansowanie z KFS to nie refundacja zatem pracodawca otrzymuje od urzędu przyznaną kwotę, którą następnie musi opłacić kurs (tylko ten wpisany we wniosku i na pracownika zgłoszonego we wniosku)
DLA KOGO DOFINANSOWANIE Z KFS?
Warunków jest kilka:
Osoba pracująca w zawodzie
Być zatrudnionym na podstawie umowy o pracę w przychodni, szpitalu, prywatnej firmie etc. (wniosek składa pracodawca)
Prowadzić własną działalność i zatrudniać min. 1 osobę (bez względu na rodzaj zatrudnienia – sprzątaczka, recepcjonistka etc. I nie musi być to zatrudnienie na pełen etat. Nie ma kryterium wielkości etatu ani długości zatrudnienia.
KWOTA DOFINANSOWANIA
Czynników jest kilka:
Pracodawca zatrudniający powyżej 10 osób – musi wnieść 20% kosztów szkolenia – 80% kosztów kształcenia finansuje KFS.
Pracodawca zatrudniający do 10 osób – finansowanie obejmuje 100% kosztów kształcenia
Całość finansowania nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
Uwaga ! Każdy Powiatowy Urząd Pracy może wprowadzać własne drobne regulacje dotyczące wysokości finansowania, priorytetów dlatego warunki mogą różnić się w zależności od urzędu. Dlatego istotne jest aby informacji o dofinansowaniu zasięgać w odpowiednim PUP zgodnym z miejscem zatrudnienia (nie zamieszkanie i nie miejscem wykonywania pracy).
Takie informacje pojawiają się na stronach internetowych Powiatowych Urzędów Pracy w formie komunikatów. Można je uzyskać również poprzez kontakt telefoniczny. W każdym urzędzie jest jednostka odpowiedzialna za finansowanie z KFS.
Terminy składania wniosków to zwykle we wszystkich powiatach w I lub II kwartał roku. Dlatego w przypadku chęć nauki w naszym studium należy to zrobić od razu na początku 2018 r. aby zdążyć z wszystkimi formalnościami.
Przypomnieć należy, że warunki i wnioski mogą różnić się w zależności od urzędu pracy. Wniosek zawsze musi złożyć pracodawca jednak należy w nim umieścić wiele informacji o szkoleniu, jego programie, koszcie, czasie trwania i w tym wypadku można zgłosić się do nas i abyśmy wspólnie uzupełnili wszystkie brakujące informacje. Informacje takie należy wysłać do nas na maila: r.uryzaj@kursymasazu.com. Znamy proces ubiegania się o dofinansowanie i chętnie pomożemy.
ODRZUCENIE WNIOSKU
Wniosek może zostać odrzucony z powodu braków formalnych lub innych czynników. Odrzucenie raz wniosku nie oznacza, że będzie on odrzucany zawsze dlatego należy uzupełnić braki lub złożyć wniosek ponownie. Czasem warunki finansowania zmieniają się w ciągu roku.
3. BONY SZKOLENIOWE
Bony szkoleniowe skierowane są do osób bezrobotnych do 30 roku życia i nie są związane z KFS.
O bony należy się starać także w urzędach pracy. Bon przyznawany jest przez starostę na wniosek osoby bezrobotnej.
Rola ubiegającego ogranicza się tylko do złożenia wniosku (tutaj również należy zasięgnąć informacji w macierzystym urzędzie pracy jako, że warunki mogą być różne w różnych urzędach). Większość spraw formalnych w realizacji bonu szkoleniowego spada na firmę szkoleniową czyli na nas.
W razie jakichkolwiek pytań o proces dofinansowania lub wątpliwości z tym związanych nie czekajcie ani chwili i zgłoście się do nas:
POPRZEZ KRAJOWY FUNDUSZ SZKOLENIOWY LUB BONY SZKOLENIOWE.